Skip to content

Lumë golash në Madrid, Reali fiton 4-3 ndaj Valadolidit

May 5, 2013

Lumë golash në Madrid, Reali fiton 4-3 ndaj ValadoliditTIRANE-Goleadë në Madrid, Kristiano Ronaldo që shënon dopietë, ndërsa Murinjo që vërshëllehet nga tifozët vendës. Mbrojtja e Real Madridit tregon edhe një herë se këtë sezon ka qenë pika e dobët e skuadrës. Ndaj një skuadre si Valladolid, Real Madridi fiton me vuajtje. Kristiano Ronaldo udhëheq skuadrën me dy gola në suksesin 4-3 dhe shkon në kuotën e 33 golave në La Liga me golat e tjerë që u shënuan nga Kaka dhe Valiente (autogol i portierit), ndërsa për miqtë realizuan Oscar, Guerro dhe Sastre, i këtij të fundit një eurogol nga jashtë zone.

Krahas suksesit të vështirë ajo që bie në sy është kontestimi i Zhoze Murinjos. Në momentin kur në “Bernabeu” u anonçua me megafon emri i tij, stadiumi më shumë e vërshëlleu sesa e duartrokiti. Madje një sektor i tifozëve kontestuan edhe ata mbështetës që duartrokisnin për teknikun portugez, për të cilin situata në Madrid po bëhet gjithnjë e më e vështirë.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: