Skip to content

Roma fiton në shtesë, i prish Championsin Fiorentinës

May 5, 2013

Roma fiton në shtesë, i prish Championsin FiorentinësTIRANE-Kur u mendua se ndeshja Fiorentina-Roma po përfundonte në barazim pa gola, në sekondat shtesë të ndeshjes Osvaldo i ka thënë “jo” këtij rezultati, teksa ka shënuar, duke i dhënë fitoren skuadrës së tij.

Një humbje që djeg shumë për Fiorentinën në këtë fund sezoni, duke i dhënë gati fund shpresës për një vend në Champions Ligë, kur mbeten edhe tri javë nga fundi i Serisë A. Ndërsa Roma është ngjitur në vendin e pestë dhe tashmë ka siguruar një vend në Europa Ligë për sezonin e ardhshëm. Në Serinë A spikat ndeshja e së dielës Napoli-Inter, që do të luhet në mbrëmje, ndërsa Milani pret Torinon dhe Juventusi pret Palermon.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: