Skip to content

Hakerat sulmojë faqen e Edi Ramës, fshinë tabelën e llogaritjes së taksës

May 6, 2013

Hakerat sulmojë faqen e Edi Ramës, fshinë tabelën e llogaritjes së taksësKryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama një orë më parë kishte postuar në faqen e vetë në Facebook një link, që u mundësonte gjithë qytetarëve të llogarisnin vetë taksën që do të paguanin. Por mbas 30 minutash faqja e kryetarit është sulmuar nga hakerat, dhe kanë fshirë tabelën e llogaritjes.

Tabela me linkun që u fshi 
Kreu i PS-së Edi Rama, kishte publikuar në Facebook një tabelë mbi llogaritjen e taksës.

“Këtu mund të llogarisni vetë sesa do të kurseni çdo vit me taksën e ndershme që propozon Partia Socialiste. Taksa e ndershme është një nga shtyllat kryesore të programit për Rilindjen. Ne besojmë se kush fiton më shumë duhet të paguajë më shumë, e kush fiton më pak duhet të paguajë më pak”, – kishte shkruar Rama.

Linku ishte: https://www.facebook.com/edirama.al?sk=app_367503773359775&app_data

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: