Skip to content

Ndërron jetë Giulio Andreotti, ish-kryeministër italian

May 6, 2013

Ndërron jetë Giulio Andreotti, ish-kryeministër italianITALI- Ndërron jetë në moshën 94 -vjecare, ish-kryeministri italian, Giulio Andreotti, simbol i pushtetit demokristian dhe një ndër politikanët më të fuqishëm të pas LIIB. Lajmi konfirmohet nga mediat italiane.

”Andreotti vdiq në shtëpinë e tij në Romë, pas mesditës”, thanë burime të afërta me ish-kryeministrin.

Giulio Andreotti ka mbajtur tri herë postin e Kryeministrit të Italisë tri herë, ndërkohë që gjatë karrierës së tij politike ka mbajtur edhe shumë poste qeveritare me rëndësi.

Advertisements

From → Bota, Europa

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: