Skip to content

Sony Xperia Z lançohet ‘në heshtje’ në SHBA

May 8, 2013

Sony Xperia Z lançohet ‘në heshtje’ në SHBATelefoni inteligjent Sony Xperia Z tashmë është në dispozicion për blerje në Shtetet e Bashkuara pas një lançimi në heshtje nga Sony këtë javë. Telefoni inteligjent është i pajtueshëm me HSPA + në dispozicion online tani.

Xperia Z është një telefon Premium, i cili do të shitet për 629.99$. Kjo pajisje është në dispozicion në ngjyrë të zezë, të bardhë, ose ngjyrë vjollcë. Ai përdor një ekran 5 inç me rezolucion të plotë HD. Në brendësi telefoni ka një procesor 1.5 GHz Snapdragon S4 quad-core.

Telefoni përdor sistemin operativ Android 4.1 dhe përmban RAM 2GB. Magazinimi i brendshëm është 16 GB dhe kamera në anën e pasme të telefonit ofron kualitet 13 megapikselë. Sony gjithashtu në kamerën e pasme ka montuar një sensor të lëvizshëm Exmor RS.

Advertisements

From → SHBA, Teknologji

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: