Skip to content

Reali luan “tenis” me Malagën, Atletiko Madrid mposht Seltën

May 9, 2013

Reali luan “tenis” me Malagën, Atletiko Madrid mposht SeltënBollëk golash për skuadrat madrilene. Reali i Madridit ka shënuar plot 6 gola në portën e Malagës, si për të shfryrë dufin e eliminimit nga Liga e Kampioneve. Kristiano Ronaldo ka shënuar një gola, ndërsa të tjerët janë shënuar nga Albiol, Benzema, Modriç, Di Maria dhe Ozil. Por duhet thënë se Malaga ka luajtur me 10 vetë shumicën e kohës, ndërsa në fund ka mbetur me 9 vetë. Ndërsa Atletiko e Madridit nuk ka toleruar aspak Selta Vigon, edhe pse Selta me këtë humbje rrezikon shumë të bjerë nga kategoria. Pavarësisht fitores së Realit, Barcelonës i mjafton një fitore për t’u shpallur kampion.

Celta Vigo – Atl. Madrid 1-3
Real Madrid – Malaga 5-2

RENDITJA
1. Barcelona 88
2. Real Madrid 80
3. Atl. Madrid 72
4. Sociedad 58
5. Valencia 56
6. Malaga 53
7. Betis 49
8. Getafe 47
9. Sevilla 46
10. Vallecano 46
11. Espanyol 43
12. Levante 41
13. Valladolid 40
14. Ath Bilbao 38
15. Granada 35
16. Zaragoza 33
17. Osasuna 33
18. La Coruna 32
19. Celta Vigo 31
20. Mallorca 29

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: