Skip to content

Bangladesh, gruaja 17 ditë nën gërmadha, gjendet e gjallë

May 11, 2013

Bangladesh, gruaja 17 ditë nën gërmadha, gjendet e gjallëBANGLADESH – 17 ditë pas shembjes së ndërtesës në Bangladesh, ekipet e shpëtimit kanë arritur të nxjerrin një grua të gjallë nga gërmadhat.

Sipas “The Daily Star”, gruaja e quajtur Reshma, është në gjendje të rëndë shëndetësore, por fatmirësisht ka arritur t’i mbijetojë tragjedisë që u mori jetën rreth 1 mijë personave.

Siç raportojnë mediat, Reshma ka arritur të mbijetojë për 408 orë nën gërmadha falë ushqimeve dhe ujit që ekipet e shpëtimit kishin hedhur nëpër hapësirat e betonit në ditët e para të tragjedisë.

Në Bangladesh vijojnë kërkimet për qindra persona që rezultojnë të zhdukur nën gërmadhat e ndërtesës së amortizuar që u shemb 17 ditë më parë. Momentalisht janë konfirmuar rreth 1 mijë të vdekur.

Advertisements

From → Bota, Kuriozitete

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: