Skip to content

Juventus barazon me Kaljarin, Konte nuk thyen rekord

May 12, 2013

Juventus barazon me Kaljarin, Konte nuk thyen rekordITALI- Juventus barazon dhe në pamje të parë duket çdo gjë normale, kur bardhezinjtë e kanë fituar titullin kampion që tri javë para fundit. Por trajneri dhe ky ekip e ka një peng, atë të thyerjes së rekordit të Kapelos, me 91 pikë.

Duke barazuar me Kaljarin 1-1, “Zonja e vjetër” është ngjitur në kuotën e 87 pikëve, por mbetet edhe një ndeshje për t’u luajtur dhe ky rekord nuk mund të thyhet. Në fakt, Juve ka qenë në disavantazh në pjesën e parë, kur pëson gol nga Ibarbo që në minutën e 1 2-të, por Vuçiniç shënon në pjesën e dytë dhe nuk turpëron ekipin përballë tifozëve, që edhe dje kanë festuar gjatë në shkallët e stadiumit.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: