Skip to content

Barcelona e feston titullin me fitore, mposht Atletiko Madridin

May 13, 2013

Barcelona e feston titullin me fitore, mposht Atletiko MadridinEdhe pse ishte shpallur kampione pa zbritur në fushë, pas dështimit një natë më parë të Realit të Madridit, Barcelona ka kryer misionin e saj, duke fituar 2-1 me Atletiko Madridin. Një kundërshtar i vështirë për katalanasit, teska luhej edhe në transfertë madje, por që djemtë e Vilanovës e kanë zgjidhur më së miri.

Së pari, ka shënuar Falkao për vendësit, më pas ka barazuar shifrat Sançez i Barcelonës dhe në fund ka pasur një autogol të madrilenëve, të cilët mbesin në vend të tretë dhe do të luajnë në Ligën e Kampioneve, edhe pse kanë humbur. Enigma në Spanjë është për vendin e katërt, ku Valencia konkurron me Real Sociedadin, një vend që të çon në Champions. Por nuk është zgjidhur asgjë edhe për sa u përket skuadrave që do të bien nga kategoria.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: