Skip to content

Erdogan: Turqia do të hakmerret

May 14, 2013

Erdogan: Turqia do të hakmerretANKARA-Kryeministri i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka thënë se opozita në Siri nuk është përgjegjëse për sulmet e së dielës në një fshat turk, pranë kufirit me Sirinë, në të cilat kanë humbur jetën 46 persona.

Ka spekulime që përpiqen ta vënë fajin mbi opozitën siriane dhe refugjatët, ka thënë Erdogan, duke shtuar:

“Do t’i ndërmarrim të gjitha masat e nevojshme në të ardhmen. Do të hakmerremi kur të jetë e nevojshme dhe nuk kemi frikë. Këtë duhet ta dijë secili”, ka thënë Erdogan.

Regjimi sirian ka mohuar përfshirjen në sulme.

Advertisements

From → Rajoni

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: