Skip to content

Manchester City shkarkon trajnerin italian, Roberto Mancini

May 14, 2013

Manchester City shkarkon trajnerin italian, Roberto ManciniManchester City ka shkarkuar nga puna trajnerin e deritanishëm, Roberto Mancini.
Pronarët e kampionëve të Anglisë nga viti i kaluar nuk mund ta toleronin një sezon zhgënjyes, pas gjithë atyre investimeve që kanë bërë në skuadër.

“Me keqardhje, Manchester City njofton se ka shkarkuar nga detyra trajnerin Roberto Mancinin”, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga City, ku sqarohet se vendimi është marrë nga pronari, kryetari dhe bordi, pasi strategu italian nuk i ka përmbushur objektivat e klubit.

Ish-trajneri i Interit filloi punën në ‘Etihad Stadium’ në vitin 2009 dhe me Cityn ka arritur ta fitojë një herë Kupën FA (2010/2011), Ligën Premier (2011/2012) dhe FA Community Shield (2012).

Trajneri i Malagas, Manuel Pellegrini, pritet të angazhohet në vendin e lënë bosh nga 48-vjeçari.

Nga ana tjetër, klubi i pasur i Monaco ka shprehur interesim për Mancinin.

Advertisements

From → Sport

One Comment
  1. I think this is one of the most vital info for me. And i
    am glad reading your article. But wanna remark on few general things, The web
    site style is great, the articles is really nice :
    D. Good job, cheers

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: