Skip to content

Lëkundet toka në Durres dhe zona të tjera, tërmeti 3.6 i shkallës Rihter

May 15, 2013

Lëkundet toka në Tiranë dhe zona të tjera, tërmeti 3.6 i shkallës RihterLëkundje tërmeti janë ndier sot pasdite rreth orës 16:54 minuta në zonat e Vorës, Durrësit e Tiranës.
Instituti sizmiologjik bën të ditur se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.6 i shkallës Rihter me epiqendër, 8 km në veriperëndim të Vorës, me thellësi 8 km.
Të njëjtat burime bëjnë të ditur se lëkundjej nuk kanë shkaktuar dëme materiale, por vetëm panik tek banorët, disa prej të cilëve kanë qëndruar jashtë banesave nga frika e përsëritjes së lëkundjeve.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: