Skip to content

Kandidimi i Arben Malaj në Vlorë, Gjika: Veprimi politik, nuk e mbështesim

May 16, 2013
English: Arben Malaj

English: Arben Malaj (Photo credit: Wikipedia)

Kryetari i Bashkisë së Vlorës, Shpëtim Gjika ka reaguar në lidhje me kandidimin e Arben Malaj në këtë qark.

Në një prononcim pë mediat, kryebashkiaku Gjika është shprehur kundër kandidimit të Arben Malajt si deputet i pavarur në Vlorë, ndërkohë teksa e ka cilësuar veprimin politik i ka bërë thirrje të tërhiqet.

Gjika duke folur në emër të socialistëve i ka kujtuar Malajt, se “është ende borxhli ndaj Vlorës”.

Arben Malaj, deputet dhe ish-ministër i Financave ka shpallur kandidimin e tij si deputet i pavarur në qarkun e Vlorës, pasi kryesia e PS-së nuk e futi në listatpër zgjedhjet e 23 qershorit

 

 

 

 

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: