Skip to content

Zvicër, u arratisën nga burgu, kapet një shqiptar dhe një kosovar

May 16, 2013

Zvicër, u arratisën nga burgu, kapet një shqiptar dhe një kosovarZVICER-Policia zvicerane bën të ditur se ka arrestuar dy prej pesë të burgosurve, të cilët ishin arratisur në mënyrë dramatike nga burgu, këtë javë. Gjatë arratisë, të burgosurit përdorën armatim dhe mjete, që ua kishin sjellë bashkëpunëtorët nga jashtë.

Dy të burgosurit e kapur janë një shqiptar dhe një kosovar, të cilët ishin arratisur nga burgu Bois-Mermet afër Lozanës. Po kështu janë kapur dhe dy bashkëpunëtorë të tyre gjatë një operacioni të gjerë, me përfshirjen e mëse 80 policëve.

Dy personat e zënë janë një shqiptar, 34 vjeçar, i dënuar për krime lidhur me drogë, dhe kosovari 22 vjeçar, i dënuar për vjedhje, raporton AFP. Ata ishin zënë në një banesë në një lagje të Lozanës, së bashku me një bashkëpunëtor serb, ndërsa një serb tjetër, që dyshohet se e ka ndihmuar ikjen e tyre nga burgu, ishte arrestuar në Lucernë, thuhet në njoftimin e policisë.

Sipas policisë, nuk janë gjetur ende tre të ikurit e tjerë: një francez 47-vjeçar, një serb 45 -vjeçar, dhe një boshnjak 31-jeçar.

Të pesë të burgosurit e ikur kishin arritur të largohen nga burgu të martën në mëngjes, në më pak se pesë minuta.

Advertisements

From → Europa, Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: