Skip to content

Gol i çmendur nga Ribery (VIDEO)

May 20, 2013

Franck Ribery ishte njeriu i ndeshjes për Bayern Munchen në transfertën e djeshme ndaj Borussia Munchengladbah. Edhe pse skuadrës së Granit Xhakës i nevojiteshin tre pikët për të prekur Europa League, bavarezët kampionë nuk toleruan duke fituar me goleadë 3-4 ku francezi shënoi një dopietë.

Por një prej golave ishte me të vërtetë mjeshtëror. Në minutën e 53 kapiteni Lahm krosoi ku Ribery në hyrje të zonës, diagonal me portën kundërshtare, goditi fluturimthi duke mposhtur portierin vendas.

Franck Ribery u shpall “Lojtari i ndeshjes” me 2 gola të shënuar dhe 2 asist, një për Robben dhe një për Javi Martinez.

Ndiqni golin : KETU

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: