Skip to content

Yahoo! “blen” faqen e blogut Tumblr

May 20, 2013

Yahoo! “blen” faqen e blogut TumblrSHBA – Mediat amerikane thonë se Yahoo! do të blejë faqen e njohur të blogut, Tumblr, për 1.1 miliard dollarë.

Sipas raporteve, bordi i Yahoo! ka miratuar marrëveshjen dhe njoftimi zyrtar pritet të bëhet së shpejti. Yahoo! dhe Tumblr nuk i kanë mohuar e as pohuar informacionet.

Faqja e blogut Tumblr, i cili u lejon përdoruesve të shkarkojnë tregime, fotografi dhe përmbajtje të tjera, konsiderohet si njëra nga platformat më të popullarizuara mes të rinjve.

Analistët thonë se blerja e Tumblr, do t’i sjellë Yahoo!-së përfitime të mëdha.

Advertisements

From → Teknologji

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: