Skip to content

Atletiko Madrid jep “OK”-in për transferimin e Falkaos

May 21, 2013

Atletiko Madrid jep "OK"-in për transferimin e FalkaosMenaxheri i përgjithshëm i Atletikos së Madridit, Miguel Angel Gil Marin, bëri të ditur se klubi do të mbështesë çdo vendim që do të marrë sulmuesi Radamel Falkao, edhe nëse kjo do të thotë se do t’i duhet të japë miratimin për largimin e kolumbianit. “El Tigre” ka shënuar 28 gola në 33 ndeshje me Atletikon këtë sezon, duke dhënë një kontribut vendimtar në fitimin e trofeve të Europa Ligë, Superkupës së Europës, Kupës së Mbretit dhe arritjen e vendit të tretë në kampionat, që do të thotë pjesëmarrje në Champions.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: