Skip to content

Çeshtja ‘Neymar’: Real i bën presion Barcelonës

May 21, 2013

Barcelona e di shume mire se nje marreveshje per te kontratuar Neymar nuk do te arrihet shpejt. Edhe pse Raul Sanllehi, drejtori i futbollit te klubit, eshte ne brazil per te negociuar mbi marreveshjen e kesaj transferte, 4 pjesezat qe zoterojne kartonin e Neymar, do t’i zgjase pafund zhvillimet e kesaj tratative.

Barcelona pra, nuk ka arritur ende nje marreveshje me te katerta pjeset qe jane perfshire ne kete ceshtje: vete Neymar (momentalisht i ati), Santos-i, Sonda dhe Teisa. Negociatat jane ne vazhdim me lojtarin dhe klubin, por jo me dy kompanite e tjera. Ka ende shume per te folur me dy pjeset e tjera.

Nje perfaqesues i Sonda-s shprehu se kompania eshte ende ne pritje qe Bacelona te kontaktoje me ta, duke qene se zoterojne 40% te te drejtave te lojtarit. Cdo lloj marreveshjeje, ne keto kushte, do te zgjase teper.

E ardhmja e lojtarit mbetet e pasigurt. Megjithate, qendrimi i klubit Brazilian Santos, eshte i qarte: klubi do ta shese talentin sepse kontrata e tij perfundon vitin e ardhshem, cka do te thote se ne kete rast, ai largohet pa i sjelle perfitime klubit. Por perseri, shitja e tij do te kete nje cmim te shtrenjte.

Pasi kesaj ceshtjeje i eshte shtuar edhe Real Madrid, pritet qe cmimi i tij te jete rrotull 100 milione euro. Te katerta pjeset qe zoterojne Neymar presin nje oferte me te permiresuar. Pritet qe kerkesave t’u shtohn edhe Psg apo Chelsea, per te cilat cmimi i lojtarit nuk eshte problem.
Real Madrid nuk ka perjashtuar faktin se mund ta ngreje cmimin e ofruar per lojtarin, meqe beson se oferta prej 60 milione eurosh e Barcelones eshte shume pak per te kenaqur interesat e te katerta pjeseve. Per me teper, shpenzimet e Barcelones pritet te mos rriten me teper se kaq. Nje delegacion i Real Madrid ka shkuar tashme ne Brazil, per te negociuar mbi çeshtjen.

E vetmja shprese e Barcelones eshte se vete lojtari deshiron te shkoje te klubi katalanas, dhe Sandro Rosell po pret fjalimin publik te Neymar mbi situaten. Nese ai rrefen se do te transferohet te Barcelona, Florentino do te jete i detyruar se paku moralisht qe te terhiqet per ta bere me te thjeshte marreveshjen e lojtarit me Barcelonen.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: