Skip to content

Perez: Murinjo nuk është më trajner i Real Madridit

May 21, 2013

Perez: Murinjo nuk është më trajner i Real MadriditAjo që pritej ka ndodhur, Murinjo nuk do të jetë më trajner i Realit të Madridit. Këtë e ka deklaruar vetë presidenti I Realit të Madridit, Florentino Perez, I cili në një konferencë për shtyp, njoftoi “divorcing” me Zhoze Murinjon në fund të sezonit aktual në La Liga. Gjithashtu, ai konfirmoi se do të ketë zgjedhje të reja presidenciale te “merengues” dhe presidenti i ri do të zgjedhë pasardhësin e Murinjos. Numri 1 i klubit sqaroi se me Murinjon bëhet fjalë për largim konsensual dhe jo shkarkim, për shkak të rezultateve jo të kënaqshme këtë sezon…

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: