Skip to content

Pesë blerje nga Interi, por zikaltrit nuk do ndalen

May 21, 2013

Pas konfirmimit të trajnerit Stramaçoni, duket se Interi po mendon për sezonin e ri dhe përforcimet e merkatos së verës. Drejtuesi i lartë zikaltër, Marko Fasone zbulon se shoqëria i ka kryer 5 goditet e para, që sipas tij janë: Laksalt, Kampanjaro, Andreoli, Bota dhe Ikardi.

Fasone nuk zbulon asgjë rreth të ardhmes së portierit Handanoviç, i cili po ndiqet nga Barcelona, duke theksuar se një vendim përfundimtar në lidhje me këtë çështje do ta marrë presidenti Masimo Morati, që pak më vonë ka deklaruar se nuk ka pasur asnjë ofertë nga klubi katalanas për portierin. Çështja tjetër është: A do të qëndrojë dinastia argjentinase? Nëse largohet, atëherë me siguri do të kemi një revolucion, priten të vijnë të tjerë. Interi për momentin po i ngjan një “kantieri ndërtimi”.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: