Skip to content

Francë, popullaritet në rënie për Hollande dhe Ayrault

May 22, 2013

Francë, popullaritet në rënie për Hollande dhe AyraultPARIS– Gjendje tepër alarmante për François Hollande dhe kryeministrin e tij, Jean-Marc Ayrault duke qenë se popullariteti i presidentit francez vazhdon të përsojë rënie edhe pas konferencës së gjerë për shtyp me rastin e nisjes së vitit të dytë të presidencës, javën e kaluar dhe shumëfishimit të mesazheve pozitive për francezët.

Hollande, sipas një sondazhi të ”LH2” për të përjavshmen ”Le Nouvel Observateur”, arrin një rënie rekord që kur ka marrë postin e presidentit, duke humbur edhe disa pikë në popullaritet, njëlloj si kryeministri i tij.

Kreu i shtetit, që kishte humbur 4 pikë në përqindje në prill duke rënë në 32 për qind të mbështetjes, arrin tani në 31 për qind, ndërsa Ayrault nga 31 për qind arrin në 30 për qind.

Advertisements

From → Bota, Europa

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: