Skip to content

Ja kush ka refuzuar Barcelonën dy herë

May 22, 2013

Ikona e Real Madridit, Raul, ka zbuluar se kishte mundur t’i bashkohet Barcelonës në dy raste, por kishte zgjedhur kundër transferimit pasi nuk dëshironte t’u bashkohej rivalëve më të hidhur të madrilenëve.

Sulmuesi spanjoll kaloi po thuajse të gjithë karrierën në Santiago Bernabeu pasi nënshkroi nga Altetico dhe ka thënë se një kalim në Camp Nou kurrë nuk ka qenë një opsion serioz për të, për shkak të rivalitetit me Madridin.

“Barcelona dy herë tregoi interesim për të nënshkruar me mua. Megjithatë, unë kurrë nuk kam mundur të luajë për Barcelonën pasi jam një madridist i vërtetë”.

“Madridi është qyteti im. Unë jam lindur dhe rritur në Madrid. Vëllai, motra, miqtë e mi, familja ime, të gjithë jetojnë në Madrid”, ka thënë Raul.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: