Skip to content

Në Spanjë tallen me Mourinhon

May 22, 2013

Mjaftoi lajmi i largimit të Jose Mourinhos nga stoli i Real Madrid dhe menjëherë në Spanjë, kryesisht nga ana e tifozëve të Barcelonës, të fillojnë talljet me teknikun portugez. Një prej trajnerëve më të paguar dhe më në zë në botë nuk arriti të lerë shenjë në La Liga duke u larguar vetëm me tre trofe në tre sezone me madrilenët.

Në një foto të postuar së fundmi në mediat iberike shihet ish trajneri i Barcelonës Pep Guardiola teksa i tregon fëmijëve të tij largimin “humbës” të rivalit të tij.

Guardiola me pushime me familjen e tij 0 tituj, Jose Mourinho ka marrë pjesë në La Liga, Copa del Rey dhe Champions League por sërish 0 tituj, ironizon fotoja.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: