Skip to content

”Forbes”: Merkel, gruaja më e pushtetshme në botë!

May 23, 2013

 Kancelarja gjermane, Angela Merkel paraqitet si gruaja më e pushtetshme në Botë, sipas klasifikimit më të famshëm botëror të realizuar çdo vit nga revista e mirënjohur amerikane ”Forbes”.

”Forbes” e ka renditur shefen e qeverisë gjermane në krye të listës së femrave më të pushtetshme të të gjithë botës.

Në renditjen e 10 grave më të pushtetshme të globit është edhe Melinda Gates, Dilma Rousseff, Michelle Obama, Hillary Clinton dhe Christine Lagarde, por lista kryesohet nga Merkel, Zonja e Hekurt e Gjermanisë.

Advertisements

From → Bota

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: