Skip to content

Guardiola flet për Barcelonën

May 23, 2013

Trajneri i ardhshëm i Bayern-it, Pep Guardiola, ka deklaruar se ai është krenar për të arriturat e tij si trajner dhe lojtar me klubin katalanas, por thotë se ai kapitull i jetës së tij është mbyllur.

Guardiola u largua nga Barcelona sezonin e kaluar dhe pas pushimi të bërë për një vit, ai vendosi të nënshkruante me Bayern. Madje, ai tani ndjen vetëm nostalgji për Barcelonën, pasi thotë se ajo është thjeshtë e kaluara e tij.

“Koha ime te Barcelona ka mbaruar. Njeriu lindet, rritet, dhe bëhet i moshuar”.

“Kur vendosni të largoheni nga një klub, është më mirë për jetën tuaj. Unë isha i lumtur te Barcelona. Unë kam pasur marrëdhënie të shkëlqyera me ata që kam punuar. Lojtarët që kam pasur duan atë që e bëjnë. Ata kurrë nuk e kanë humbur pasionin qysh nga fëmijëria”.

“Te Barcelona, gjërat shkuan mirë sepse amaterët u bënë profesionistë. Ju jeni kush jeni sepse fitoni në ekipe të mëdha. Përndryshe, përfundoni në humnerë”, ka deklaruar Guardiola.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: