Skip to content

Vogëlushja shqiptare në finalen e “The Voice Kids Gjermani” (VIDEO)

May 23, 2013

Në finalen e konkursit “The Voice Kids” në Gjermani, ka arritur të kualifikohet dhe një vogëlushe shqiptare me emrin Aulona, e cila dhe pse nuk ka fituar ka arrit të marrë vlerësimet më të mira si nga publiku dhe nga juria.

Vetëm 9 vjeç Aulona, ka qenë më ë vogla në këtë konkurs, dukë bërë për vete trajneren Lena me “Somewhere Over The Rainbow”. Aulona arriti të klasifikohej në pesë finalistët më të mirë, por megjithatë tregon se në të ardhmen dëshiron të bëhet doktoreshë. Këngëtarë të preferuar ka Rihanna dhe Miley Cyrus.

Një fëmijë i zgjuar dhe me nota të mira në shkollë, Aulona ka lëndë të preferuar gjuhën dhe matematikën, ndërsa për këngën thotë se e ka kënduar tërë jetën dhe se gjithmonë ka ëndërruar të këndojë në një skenë të madhe. Më poshtë po ju sjellim një interpretim të sajin në “The Voice Kids – Germany”.

Ndiqni pamjet : KETU

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: