Skip to content

Finalja: Më 2014 në Lisbonë, më 2015 do të bëhet në Berlin

May 24, 2013

Finalja: Më 2014 në Lisbonë, më 2015 do të bëhet në BerlinUEFA shpërblen Gjermaninë pas kualifikimit të dy skuadrave në finalen e madhe të Champions League, që do të zhvillohet të shtunën në stadiumin “Uembli” mes Dortmundit dhe Bajernit. Organi më i lartë përfaqësues i futbollit europian bën me dije se finalja e Champions League për sezonin 2014-2015 do të zhvillohet në stadiumin “Olimpik” të Berlinit. Vendimi është marrë nga Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s. Sezonin e ardhshëm, finalen e Champions League do ta presë Lisbona, ndërsa atë të Europa League, Torino.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: