Skip to content

Samsung Galaxy Mega 6.3 vjen në korrik

May 24, 2013

Më në fund, lideri global i telefonave mobil, Samsung ka dhënë detaje për modelin e saj të ri të telefonit, Mega 6.3, të cilin në Mbretërinë e Bashkuar e ka lëshuar në treg për një çmim që arrin në 459.99 funta, pa ndonjë kontratë me operatorët mobil atje.

Ky çmim vlen për modelin Samsung Mega 6.3 me 16GB, ndërsa pajisja do të paraqitet në treg me versionin e ri të sistemit operativ Android, 4.2 Jelly Bean, ndërsa karakteristika tjera shtesë janë edhe ndërfaqja HD me ekranin e ndjeshëm me 6.3 inç, dhe rezolucionin prej 1280 x 720 piksel.

Gjithashtu, Samsung ka thënë se telefoni i saj më i ri, Mega 6.3 do të dal në shitje në korrik të këtij viti.

Samsung Galaxy Mega 6.3 mbështetet edhe nga procesori dual core 1.7GHz me 1.5GB RAM, dhe kartelën mikro SD e cila mund ta zgjerojë memorien edhe për 64GB shtesë

Advertisements

From → Teknologji

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: