Skip to content

Robben: Të gjithë më thoshin se do ta shënoja golin

May 26, 2013

Foto: ReutersHeroi i finales së Ligës së Kampionëve, Arjen Robben, ka thënë se tifozët e kishin parashikuar golin e tij.

Anësori i Bayern Munichut realizoi në minutën e 89-të duke penguar shkuarjen e lojës në vazhdime dhe njëherësh ua siguroi bavarezëve titullin e pestë në histori të Ligës së Kampionëve.

“Kam dëgjuar shumë njerëz të thoshin në javët e fundit se unë do ta shënoja. Ata më thoshin: ‘T’i do ta shënosh golin (e fitores)’”, ka deklaruar 29-vjeçari për ZDF.

Kujtojmë që në finalen e sezonit të kaluar (ndaj Chelseat), ishte pikërisht Robben njeriu tragjik, pasi dështoi të shënonte nga penaltia në vazhdime.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: