Skip to content

Turneu amerikan i futbollit

May 26, 2013
United States Ambassador to Albania

United States Ambassador to Albania

Për herë të parë Ambasada Amerikane në kryeqytetin shqiptar ka mikpritur turneun e futbollit mes ambasadave amerikane të rajonit, aktivitet ky që zhvillohet për të 7-in vit radhazi. 

“Kemi nëntë skuadra që prezantojnë shtetet të rajonit. Si vend organizator ne kemi dy skuadra, Tirana A dhe Tirana B. Kështu ne kemi dy herë më shumë shanse për ta fituar këtë turne”, deklaroi ambasadori i SHBA, Alexander Arvizu.

10 skuadra të ndara në 2 grupe do të garojnë për titullin e kampionit të këtij turneu, trofe ky që do t’i jepet ekipit fitues të dielën nga vetë ambasadori i SHBA në Shqipëri, Aleksandër Arvizu.

Advertisements

From → Vendi

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: