Skip to content

Vandalizohet varri i Micheal Duncan

May 26, 2013

Vandalizohet varri i Micheal DuncanPolicia e Hollivudit ka nisur hetimet pasi varri i aktorit të ndjerë Micheal Clarke Duncan u vandalizua me grafiti, siç u zbulua gjatë së premtes. 

Një anëtar i familjes së aktorit, i ndarë nga jeta më gjatës 2012-s, deklaroi për revistën “TMZ” se ndërsa shkoi të vizitonte Duncan, pa se mbi epitaf ishin vizatuar karikatura me përmbjetje ofenduese raciste.

Simbole të turpshme ishin vizatuar edhe mbi vetë pllakën, e vendosur mbi arkivolin e Duncan.

Aktualisht, sipas “TMZ”, autoritetet kanë nisur hetimet për një krim të motivuar nga “urrejtja racore”.


Micheal Clarke Duncan, ne rolin e tij legjendar ne “Green Mile”

I kandiduar për “Oscar” dhe i bërë i famshëm nëpërmjet rolit të tij legjendar në “The Green Mile”, midis shumë roleve të tjera, Duncan u nda nga jeta në shtator 2012 pas një infarkti, në moshën 54-vjeçare.

Advertisements

From → Bota

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: