Skip to content

Zyrtare: Neymar nënshkruan me Barcën

May 26, 2013

Neymar, Foto: Getty ImagesBarcelona ka siguruar shërbimet e yllit brazilian, Neymar, për një shumë prej 28 milionë eurosh.

Ylli i Santosit do të luajë në Camp Nou në pesë vitet e ardhshme, ndërsa do të përfitojë shtatë milionë euro për sezon.

Braziliani thuhet se e ka refuzuar Real Madridin, edhe pse Mbretërit kishin ofruar shtatë milionë euro më shumë për blerjen e tij, si edhe një pagë më të madhe vjetore.

21-vjeçari ka qenë në shënjestër të shumë klubeve evropiane, si Bayern Munich, Chelsea e Paris Saint-Germain, por lufta për nënshkrimin e tij është zhvilluar kryesisht mes dy rivalëve spanjollë, Barcelona dhe Real Madrid, ndërsa Blaugranët duket se kanë dalë fitues në këtë garë.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: