Skip to content

Ballack: Mourinho duhet ta fitojë Ligën Premier

May 27, 2013

Michael Ballack dhe Jose MourinhoIsh-lojtari i Chelseat, Michael Ballack, ka thënë se kur Jose Mourinho ta marrë kontrollin e klubit gjatë edicionit të ardhshëm, ai duhet ta ketë synim triumfin në Ligën Premier.

“Mourinho ka qenë fantastik te Chelsea, tifozët e duan atë dhe ju mund ta shihni pse ai dëshiron të kthehet ku e duan dhe të bëhet i suksesshëm”.

“Pas fitimit të dy trofeve evropianë, ndoshta Chelsea duhet të fokusohet në Ligën Premier”.

“Manchester Unitedi ka humbur një menaxher të madh, kështu që do të jetë interesante të shohim se çfarë do të bëjnë ata”.

“Sezoni i ardhshëm do të sjellë një luftë mes Chelseat, Manchester Unitedit dhe Manchester Cityt”, ka theksuar Ballack.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: