Skip to content

Bayern Munchen, e ardhmja e Lewandowski

May 27, 2013

Bayern Munchen, e ardhmja e LewandowskiCezary Kucharski, agjenti i Robert Lewandowski, ka pranuar se sulmuesi polak është shumë pranë nënshkrimit të një kontrate me Bayern Munchen edhe pse ka mohuar se marrëveshja është arritur. 

“Për ne situata është e qartë, por nuk kemi firmosur ende. Klubet duhet të arrijnë një marrëveshje”, theksoi Kucharski.

Këto deklarata i shtohen atyre të Jupp Heynckes, trajnerit të Bayern Munchen, i cili pas finales së Ligës së Kampioneve deklaroi se pas Mario Gotze, Lewandowski do të ishte blerja e radhës e skuadrës që ai do të lërë në fund të sezonit.

Robert Lewandowski ka qenë sulmuesi kryesor i Borussia Dortmund në 3 vitet e fundit, ku verdhezinjtë kanë fituar dy kampionate radhazi dhe arritën në finalen e Champions League këtë sezon.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: