Skip to content

F1, Vettel: Vendi i dytë, jo dhe aq keq

May 27, 2013

F1, Vettel: Vendi i dytë, rezultat i mirëSebastian Vettel, i dyti në Cmimin e Madh të Monakos të fituar nga Nico Rosberg (Mercedes), theksoi pas garës se prezenca e dy makinave Red Bull në podium është një rezultat i shkëlqyer për skuderinë. 

“Jam i kënaqur me rezultatin e arritur. E dinim që do të ishte shumë e vështirë të parakaloje”, deklaroi gjermani, i cili la pas shokun e tij të skuadrës, Mark Webber.

Tre herë kampioni i botës shpjegoi edhe garën e tij: “E nisa mirë, por nuk kishte hapësira. Mund t’i kisha parakaluar të dyja makinat Mercedes (Hamilton dhe Rosberg), por nuk kisha ku të futesha.”

Vettel shprehu edhe habinë për ritmin e ulët të fituesit të garës, Nico Rosberg: “Nuk prisja që të xhironte aq ngadalë në xhirot e para. Prisja që Rosberg dhe Hamilton të shkëputeshin, por kishin ritmin e një autobusi. Gjithsesi, strategjia i dha fitoren.”

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: