Skip to content

Francë, sulmohet me thikë ushtari

May 27, 2013
Deutsch: Paris: Eiffelturm und Marsfeld

Deutsch: Paris: Eiffelturm und Marsfeld (Photo credit: Wikipedia)

Policia franceze konfirmoi se po i trajton si një rast terrorizmi hetimet, pasi një ushtar u plagos me thikë në qendër të qytetit. 

Ushtari ishte në detyrë, kur një i agresor e qëlloi me thikë në lagjen e populluar të “La Defence”, në Paris.

Ushtari Cedric Cordier ishte duke ecur qetësisht, kur dikush iu afrua nga pas dhe tentoi t’i priste fytin me një thikë me teh të shkurtër.

Si rrjedhojë e këtij agresioni, Cordier mbeti i plagosur dhe po trajtohet në një spital.

Sipas dëshmitareve, autori i sulmit ishte një afrikan me mjeker, i cili arriti të largohej nga vendngjarja dhe tashmë është shpallur në kërkim.

Nuk është ende e qartë nëse kjo ngjarje është frymëzuar nga vrasja makrabe e një ushtari britanik në Londër gjatë javës, vepër e një radikali islamik.

Një ngjarje shumë e ngjashme me vrasjen makarabe të një ushtari britanik në Londër gjatë javës, nuk dihet nëse ky atentat në Paris është motivuar

Advertisements

From → Bota

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: