Skip to content

Mrekullia, vdes gjatë lindjes por ngjallet pas saj

May 27, 2013

Mund të cilësohet si një mrekulli ardhja në jetë e Elayna Nigrellit por një tjetër mrekulli është edhe rikthimi në jetë i së ëmës së saj. Vogëlushja erdhi në jetë, kur e ëma ishte klinikisht e vdekur. Në muajin shkurt, Erica Nigrelli ishte duke dhënë mësim, si zakonisht, në një gjimnaz të Teksasit, kur papritur u ndje keq dhe u shemb përdhè.

Tre mësues nxituan ta ndihmonin, ku pritej të mbërrinte autoambulanca. Fëmija duhet të lindte pas tre javësh. Në kohën kur 32-vjeçarja mbërriti në spital, mjekët nuk arrinin t’i gjenin pulsin; zemra e saj kishte pushuar së rrahuri. Fëmija u lind përmes një ndërhyrjeje çezariane emergjence për shkak se Erica u deklarua e vdekur.

Pastaj ndodhi çudia. Mjekët u kthyen tek Erica për të parë, me habinë më të madhe, se si zemra e saj nisi të rrihte përsëri. Përgjatë 5 ditëve në vazhdim, 32-vjeçarja qëndroi në koma të induktuar mjekësore, pas diagnostikimit me një problem, të cilin nuk e dinte ta kishte sëmundje e muskulit të zemrës.

Advertisements

From → Kuriozitete

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: