Skip to content

Reagon Reali, 60 milionë funte për Bale

May 27, 2013

Gareth Bale, Foto: Getty ImagesMediat britanike spekulojnë se Real Madridi është i gatshëm të ofrojë 60 milionë funte për të transferuar anësorin e Tottenhamit, Gareth Bale.

Uellsiani 23-vjeçar po kalon nëpër një formë të shkëlqyer dhe këtë vit u shpall lojtari më i mirë në Ligën Premier, si edhe lojtari i ri më i mirë në elitën e futbollit anglez.

Pasi që Barcelona siguroi shërbimet e yllit brazilian, Neymar, Mbretërit janë të vetëdijshëm se nevojiten përforcime për të konkurruar me katalunasit.

Nëse realizohet ky transferim, atëherë ‘el Clasicot’ do të jenë edhe më të bukura kur kihet parasysh përballja Messi-Neymar ndaj Ronaldo-Bale.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: