Skip to content

Merkato Milan, gati tre goditje

May 28, 2013

Merkato Milan, gati tre goditjeNdërsa dilema nëse do të jetë Allegri ai që do të drejtojë Milanin në sezonin e ardhshëm vazhdon, kuqezinjtë përgatiten të planifikojnë goditjet e tyre të ardhshme në merkato. 

Me Pazzinin që do të mungojë edhe shumicën e fazës së parë të sezonit të ardhshëm, për klubin është bërë i detyruar një blerje në sulm dhe përveç mbërritjes së konfirmuar të Saponarës, nga Empoli, i pëlqyer mbetet Simone Zaza, talenti i Ascolit, që në këtë sezon të Serisë B fitoi vlerësime shumë të larta nga ekspertët e futbollit.

Ndërkohë, sipas “La Gazzetta dello Sport”, Milani ka nisur aktualisht bisedimet me Torinon dhe Palermon, për të siguruar blerjet e Cerci dhe Iliçiç.

Përsa i përket merkatos në largim, Robinho dhe Bojan janëtë destinuar të largohen, por midis të larguarve mund të figurojë edhe Boateng, që pas paraqitjes me shumë ulje-ngritje në këtë sezon, tashmë nuk konsiderohet më i pazëvendësueshëm dhe klubi është i gatshëm të dëgjojë oferta për të.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: