Skip to content

Montoya , Neymarit: Messi është kryesori këtu!

May 28, 2013

Neymar dhe Lionel MessiMbrojtësi i krahut te Barcelona, Martin Montoya, ka kërkuar nga lojtari i ri i Blaugranëve, Neymar, që të ketë kujdes me sjelljet e tij, në mënyrë që t’ia kalojë mirë me Lionel Messin.

Sulmuesi brazilian vendosi të kalojë në Camp Nou, përkundër ofertës më të mirë të Real Madridit. Mirëpo, Montoya ia ka bërë të qartë se argjentinasi është njeriu kryesor te katalunasit.

“Transferimi i Neymarit është mahnitës. Do të jetë fantastike”.

“Megjithatë, Messi është mjeshtri kryesor i Barcës, ndërsa Neymar do të duhet t’i përshtatet skuadrës, e sidomos Leos”, ka thënë 22-vjeçari për Marca.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: