Skip to content

Robben, njëri nga favoritët për Topin e Artë

May 28, 2013

Arjen Robben, Foto: Getty Images

Paraqitja e Arjen Robbenit në finale të Ligës së Kampionëve ia ka shtuar shanset anësorit holandez për ta fituar çmimin prestigjioz, FIFA Topi i Artë.

29-vjeçari asistoi në golin e parë dhe shënoi golin e fitores që ia siguroi Bayern Munichut trofeun e garës më të madhe evropiane për klube.

Paraqitjet e tij dhe titujt që ka fituar në edicionin 2012/2013 (Bundesliga, Liga e Kampionëve dhe është në finale të DFB Pokal) kanë bërë që Robben të ngjitet i treti në listën e favoritëve.

Lionel Messi (Barcelona) vazhdon të jetë favoriti kryesor për çmimin e futbollistit më të mirë, ndërsa ndiqet nga rivali i tij kryesor, Cristiano Ronaldo (Real Madridi), që është në vend të dytë në listën e favoritëve.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: