Skip to content

Samsung Galaxy Note 8.0, edhe në të kaftë

May 28, 2013

Tableti më i ri i Samsung, Galaxy Note 8.0 është lansuar gjatë muajit të kaluar, dhe tani me sa duket kompania do të debutojë edhe me versionin e ri të tabletit të saj, i cili vjen me ngjyrë kafe, pamjet e të cilit kanë rrjedhur nga llogaria e @evleaks.

Samsung Galaxy Note 8.0 posedon ekranin e ndjeshëm në prekje me 8 inç në teknologjinë WXGA dhe rezolucionin prej 1280 x 800 pikselëve, dhe i njëjti bazohet në Android 4.1.2 Jelly Bean, si dhe lapsin elektronik S-Pen.

Specifikat tjera të Samsung Galaxy Note 8.0 përfshijnë edhe procesorin me 1.9GHz quad core A9, 2GB RAM, ndërsa tableti do të jetë në dispozicion me 16GB ose 32GB memorie të brendshme, e cila mund të zgjerohet në 64GB, me kartelën mikro SD.

Samsung Galaxy Note 8.0 posedon edhe dy kamera, njërën me 1.3 MP për video-komunikim, dhe atë të pasmen me 5MP për foto dhe video, si dhe lidhjet për 802.11 a/b/g/n WiFi, WiFi Direct, Bluetooth 4.0 dhe USB 2.0 .

Advertisements

From → Teknologji

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: