Skip to content

Çfarë numri do të ketë Neymar te Barcelona?

May 29, 2013

Cfare numri do te kete fanella e Neymar?

Nje ceshtje delikate ka ardhur ne sfond ndersa Neymar ka firmosur me Barcelonen. Klubi katalanas do te duhet te gjeje nje numer per fanellen e brazilianit, ne menyre qe te jete edhe numri i tij i preferuar, qe do te ishte mjaft e veshtire pasi ai do te donte numrin 7 (qe eshte zene nga David Villa) ose numrin 11 (i zene nga Thiago Alcantara).

Neymar ka veshur numrin 11 per fanellen e Santos, nderkohe qe e ka nisur rrugetimin me kombetaren braziliane me fanellen numer 7. Me pas ai e ka nderruar ne 11 edhe numrin e fanelles se kombetares, si tribut per nje nga idhujt e tij, Romario-n, i cili gjithashtu ka luajtur per Barcelonen, citon infoalbania.

Klubi i Barcelones ka filluar te shese fanellat me emrin e lojtarit, me te dy keta numra, qe do te ishin ne dispozicion vetem nese Villa ose Alcantara do te largoheshin ne vere. Ndoshta ky do te jete shkaku qe nje prej tyre te vendose te largohet.

Barca ka marre nje oferte mjaft te rendesishme per austrianin Villa, nga Tottenham, dhe lojtari duket i vendosur per t’u larguar nga klubi pas nje sezoni zhgenjyes. Nderkohe, Thiago eshte ende duke menduar nje largim te mundshem nga klubi, duke qene se nuk ka qene titullar me formacionin e pare gjate gjithe sezonit. Manchester United do te ishte destinacioni i tij, me nje klauzole lirimi ne kontraten me Barcelonen qe vlen 18 milione euro.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: