Skip to content

Kinë, policia gjen nënën vrasëse

May 29, 2013

Kinë, policia gjen nënën vrasëseNëna e foshnjës së shpëtuar gjatë fundjavës nga një tubacionin ujrash të zeza në Kinë, “ndjen keqardhje të thellë për atë që bëri”, njoftoi policia gjatë të martës. 

I mituri, një djalosh, u shpëtua të shtunën në qytetin kinez të Jinhua. Ai mbetet ende në spital, ku raportohet të jetë në gjendje të qendrueshme.

“Policia lokale ka gjetur edhe të ëmën. Ajo ndjen keqardhje të thellë për atë që bëri. Detajet e ngjarjes janë ende nën hetim”, tha policia e Jinhua-s, nëpërmjet faqes së medias sociale, Weibo.

Ajo nuk ishte e qartë, se si apo pse fëmija kishte përfunduar në tualet. Policia publikoi imazhe të të miturit në spital, që e tregonin teksa flinte në një inkubator, nën kujdesin e disa infermiereve.

Video dramatike e shpëtimit të tij bëri jehonë titujt kryesorë të mediave në botë, duke ndezur simpati. Sipas policisë, një nga zjarrfikësit e përfshirë në ngjarje vizitoi fëmijën dhe i dërgoi rroba, pelena dhe pudër.

Dikush tjetër kishte dërguar shishe qumështi, së bashku me një shënim, ku lexohej: “Mos e lini fëmijën të vdesë. Le të lutemi për të”. Shpëtimi i tij nisi, pasi u dëgjuan të qara nga tualeti i një banese në katin e 4-t.

Advertisements

From → Bota

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: