Skip to content

Perez: Dua që Ronaldo të jetë më i paguari në botë

May 29, 2013

Cristiano Ronaldo, Foto: Getty ImagesPresidenti i Real Madridit, Florentino Perez, e ka bërë të qartë se nuk është i interesuar që ta shesë Cristiano Ronaldon.

Manchester Unitedi dhe Paris Saint-Germaini kanë kontaktuar me agjentin e portugezit, Jorge Mendes, pasi që duan ta transferojnë atë këtë verë.

“Dua ta ndërtoj një të ardhme te Real Madridi për Cristianon. Dhe dua që Cristiano të jetë më i paguari në botë. Ai ka treguar sjellje shembullore në këto katër vite”.

“Nuk ka pasur probleme me askënd. As me klubin as me dikë tjetër. Në përditshmëri, padyshim që nervozohesh me dikë, por kjo i ndodh gjithkujt”.

“Cristiano tha se ishte i pikëlluar dhe unë i thashë se do të bëjmë gjithçka që është e mundur për ta bërë të lumtur, sepse ai është lojtari më i mirë në botë”, ka deklaruar Perez.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: