Skip to content

UEFA: Ja cili është goli i vitit në Champions (VIDEO)

May 29, 2013

UEFA ka përzgjedhur golin më të bukur të Champions League 2012-2013. Philippe Mexes është autori i golit të vitit në Europë. Mbrojtësi francez i Milan ishte autori i një supergoli në ndeshjen kundër Anderlecht, e vlefshme për javën e pestë të fazës së grupeve në Champions League.

Pas një krosimi në zonë, edhe pse ishte në një pozicion pothuajse të pamundur, Mexes nuk u mendua dy herë dhe me një super-roveshatë mposhti portierin e kampionëve belg.

Ndiqni super golin : Ketu

Advertisements

From → Sport

One Comment
  1. I just couldn’t leave your website prior to suggesting that I actually enjoyed the usual information a person provide on your guests? Is gonna be again regularly in order to inspect new posts

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: