Skip to content

Barca nxjerr në shitje Fabregasin

May 30, 2013

Cesc Fabregas (Foto: Getty Images)Barcelona është duke ftuar klubet të bëjnë ofertë për mesfushorin Cesc Fabregas.

Daily Mail shkruan se Manchester United dhe Manchester City janë duke luftuar për ta sjellë Cesc në Ligën Premier sezonin e ardhshëm.

Menaxheri i ri i United, David Moyes, është duke menduar të ofrojë 25 milionë funte për mesfushorin spanjoll, pasi është informuar se ai është në shitje.

Por në garë është kyçur edhe Manchester City, që po ashtu ka shfaqur interesim në Fabregas dhe mund të jetë i gatshëm të ofrojë më shumë para për transferimin e tij.

Arsenali ka opsionin e parë për ta riblerë lojtarin, por ai mund t’u kushtojë shtrenjtë Topçinjve, të cilët janë dorështrënguar, kur është fjala për blerje të reja.

Advertisements

From → Sport

One Comment
  1. I visited several sites except the audio quality for audio songs present at this site is
    really fabulous.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: