Skip to content

I akuzuari për vrasjen e ushtarit britanik del sot para gjykatës

May 30, 2013

I akuzuari për vrasjen e ushtarit britanik del sot para gjykatës

Në Londër sot pritet të paraqitet para gjykatës personi që akuzohet se e ka vrarë një ushtar britanik. , u vra në mes të ditës javën e kaluar, në një vrasje që tronditi Britaninë. Policia tha mbrëmë se Michael Adebowale akuzohet për vrasjen e Rigbyt dhe për posedimin të armëve. Rigby ishte goditur nga një makinë dhe më pas është therur me thikë nga dy persona pranë kazermës së tij në juglindje të Londrës. Pamjet e tmerrshme që u shfaqën pas sulmit treguan dy personat duke tundur thikat dhe hanxharët e përgjakshëm. Të dy personat u qëlluan dhe u plagosën nga policia. I dyshuari tjetër, Michael Adebolajo, mbetet në spital në gjendje të qëndrueshme.

Advertisements

From → Bota

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: