Skip to content

“Little Tony” humb betejën me kancerin

May 30, 2013

“Little Tony” humb betejën me kancerin

Ndahet nga jeta ne moshën 72-vjeçare legjenda e muzikës italiane  Antonio Ciacci,  i njohur ne mbare boten me pseudonimin “Little Tony” apo Elvis Presli i Italisë. Mbremjen e se hënës, pas nje beteje  disa mujore me  kancerin, ylli i muzikës është shuar ne kliniken “Villa Margarita” ne Rome, ku dhe ishte shtruar qe ne muajin mars. “Little Tony” do te mbahet mend si këngëtari qe beri revolucion ne Itali me stilin e tij. Me baluken e ngritur, xhaketën me theke, rripa si te Elvis Preslit dhe nje pasion te jashtëzakonshëm për makinat sportive. Për me shume se katër dekada “Little Tony” ka bere për vete qindra mijëra fansa me repertorin e tij. “Cuore matto” apo “24 mila baci” dueti me Adriano Celentanon janë dy nga hitet me te njohura te tij. Ngjitjen e fundit ne skene “Little Tony” e ka pasur ne vitin 2010. E ndërsa muzika italiane sot është ne zi, ne rrjetet sociale kane nisur ngushëllimet nga fansat apo miqtë e tij.

Advertisements

From → Show-biz

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: