Skip to content

Neymar i nderuar që do të luajë ndaj CR7

May 30, 2013
Cristiano Ronaldo and Real Madrid against Gare...

Cristiano Ronaldo 

Transferi i ri i Barcelonës, Neymar, mezi pret që të luajë në një ndeshje kundër superyllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo.

Pasi lëvdoi Liones Messin dhe bashkëlojtarët e tij të rinj, braziliani i ka lëvduar edhe cilësitë e portugezit që luan tek ekipi rival.

“Cristiano Ronaldo është një lojtar i shkëlqyer. Ai është shumë i zoti dhe do të jetë një nder të luaj kundër tij. Shpresoj të dal fitues (në atë përballje)”.

“Fola me Zotin që të më jepte mençurinë (për të zgjedhur) dhe ai më drejtoi në rrugën e duhur, prandaj zgjodha Barcelonën”.

“Zgjodha t’i bashkohem Barcelonës, sepse ishte një dëshirë që vinte nga zemra ime”, ka deklaruar 21-vjeçari.

Advertisements

From → Sport

Leave a Comment

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: